Restaurace Plzeň

Katalog pohostinských zařízení, klubů, restaurací a hospod. Možnost vyhledávání dle piva, druhu kuchyně, dle okresu, lokality nebo kraje. Možnost řazení dle hodnocení.
České hospody a restaurace


Registrace | Zapamatovat
Přidat podnikA B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Pilotní foto U Tří Zvonků
By: pilsbot

U Tří Zvonků

00.0000II. cenová kategorie (do 20-26kč/pivo)
Adresa:Mostecká 16 Restaurace II. cenová kategorie (do 20-26kč/pivo) internet/Wi-Fi bezbariérový přístup Popularity: 2
Co to je?
Praha 1 - Malá Strana, 11800
Telefon:+420-775-975-852
WWW:http://www.malostranskahospudka.cz
email:info@malostranskahospudka.cz


Dům U tří zlatých zvonků

je součástí bývalého Biskupského dvora. Již ve 12. století, býval v předpolí Juditina mostu opevněný hrádek. Zásadně přestavěn a rozšířen byl za Jana IV. z Dražic a Arnošta z Pardubic. Ve středověku bylo opevnění rozšířeno a Biskupský dvůr připomínal spíše malou tvrz. V roce 1414 přibil mistr Jan Hus na vrata Biskupského dvora prohlášení, že je ochoten hájit svou při na Kostnickém konsiliu. Během bitvy o malou stranu r. 1420 byl dvůr husity vypálen a z velké části pobořen. Pro dnešní generaci se dochovala pouze jedna z gotických věží. Tu naleznete ve dvoře domu U tří zlatých zvonků. Velikou vzácností věže jsou zachované erby, zdobené portály i fragmenty středověkých kreseb. Do malostranské hospůdky, která je součástí domu „U tří zlatých zvonků“ je vstup přímo z Královské cesty z Mostecké ulice. Selský styl hospůdky zvýrazňují původní gotické klenby, 8 m hluboká středověká studna či zachovalý vchod na pavlače. V nabídce naší hospůdky „U tří zvonků“ je příjemné posezení spojené s gurmánským prožitkem, ochutnávky plzeňského piva, nebo výtečných vín z naší vinotéky.

Specializací „Malostranské hospůdky U tří zvonků“ je tradiční česká kuchyně. Jídla jsou připravována s příkladnou péčí dle původních receptur. Pestrá nabídka staročeských jídel je obohacena o speciality typické pro Malou stranu. Je obecně známo, že mistři i tovaryši cechu zednického již v době stavby Karlova mostu, jídávali v malostranských hospůdkách tato jídla: „Šunkové koleno plněné kysaným zelím s omáčkou z černého piva, Kachní stehýnko potřené medem s červeným zelím a houskovým knedlíkem, Jehněčí kolínko dušené v červeném víně se šťouchaným brambůrkem a špenátem, či Staročeské halušky se zelím a restovanou cibulkou“. V nabídce jsou naše tradiční sladkovodní ryby: „Kapr po židovsku, či Filety ze pstruha na másle“, vegetariánská jídla, nebo saláty připravované z čerstvých surovin. Perlou mezi deserty jsou „České lívance s tvarohem, sypané perníkem“ nebo „Domácí jablečný štrůdl“. A čím jiným zapít skvostné jídlo než orosenou sklenicí točeného českého piva? Z nabídky našeho výhradního dodavatele, Plzeňského pivovaru, nabízíme excelentní Prazdroj, Gambrinus a výtečný tmavý Master. Ochutnávka tradičních českých destilátů by měla být vyvrcholením gastronomického zážitku. Zárukou kvalitních moravských vín je náš firemní partner a výhradní dodavatel. Tato vysoce jakostní nabídka moravských vín, je doplněna i o španělská, italská či francouzská vína z vyhlášených vinařských oblastí. Personál „Malostranské hospůdky U tří zvonků“ je připraven poskytnout kompletní servis, při pořádání rodinných oslav, křtů, promocí, svateb či abiturientských srazů. K dispozici jsou plně klimatizované prostory gotického sklepení. Naší specialitou je pořádání rautů a banketů. Zde náš personál vyškolený v proslulých brassériích provádí servis jídel a nápojů dle francouzského stylu obsluhy. Tento servis poskytujeme pouze v gotických prostorách bývalého Biskupského dvora. V naší široké nabídce jsme samozřejmě neopomenuli turisty, přijíždějící za krásami Prahy z domova i z ciziny. Naše motto: „Vychutnejte si tradiční českou kuchyni, speciality lahodící chuti i peněžence je naší motivací“. Cenové rozpětí našich menu je individuální od menu pro žáky, či studenty cca 195,- Kč až po V.I.P menu v našich reprezentativních prostorách. Jídelní lístek je přeložen do obecně nejpoužívanějších světových jazyků. Eventuelní překladatelský „oříšek“ je náš obsluhující personál připraven „rozlousknout“ a předejít tak případným komplikacím. Našim hlavním cílem a samozřejmě úkolem mým i mých spolupracovníků a přátel je poskytnout Vám, našim hostům kompletní gastronomii. Věřím, že „Malostranská hospůdka U tří zvonků“ a námi poskytované pohostinství bude mít kladnou odezvu jak u domácí či zahraniční klientely. Pokud Vás naše služby uspokojí naší satisfakcí bude, že i my jsme příjemně obohatili Vaše zážitky z naší překrásné Prahy.

V podniku se točí - Gambrinus Excellent 11° - Master Tmavý 18° - Plzeňský Prazdroj  - Radegast Birell .

Kuchyně - česká a staročeská - zvěřina a ryby.

Kategorie - Restaurace

K tomuto podniku nejsou žádné komentáře!
Wellness pobyty - široký výběr víkendových pobytů se slevou


Pivní info