Restaurace Plzeň

Katalog pohostinských zařízení, klubů, restaurací a hospod. Možnost vyhledávání dle piva, druhu kuchyně, dle okresu, lokality nebo kraje. Možnost řazení dle hodnocení.
České hospody a restaurace


Registrace | Zapamatovat
Přidat podnikA B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Pilotní foto Masné Krámy
By: Beny

Masné Krámy

63.6667I. cenová kategorie (od 26kč/pivo)
Hodnocení 3.67
Adresa:Krajinská 13 Restaurace I. cenová kategorie (od 26kč/pivo) rybí kuchyně platební karty internet/Wi-Fi TV/projekce pivo z tanku Popularity: 5
Co to je?
České Budějovice - Centrum, 37001
Telefon:+420-387-201-301
WWW:http://www.masne-kramy.cz
email:není uveden


Legendární jihočeská restaurace je po pěti letech znovu v provozu. Na dlouhých pět let byly Masné krámy v důsledku velké povodně z roku 2002 uzavřeny.

Vstupní skleněný portál opticky propojí restauraci s ulicí a ukáže celou stavbu v původní podobě, bez všech nabalených prvků doby. Dominantním bodem hlavní lodi je výčep a bar – tepající srdce restaurace, odkud se rozlévá život do celé restaurace. Funkčním i výrazovým prvkem výčepu jsou nasvětlené měděné tanky v kóji za ním. U výčepu se počítá s velkým prostorem pro štamgasty.

Vpravo od vstupu zůstává zachována velká kóje vhodná především pro organizované skupiny, nalevo od vstupu je pak nové individuální posezení. Celá zadní polovina je koncipována jako klidná, určená především ke konzumaci jídel. Hlavní loď opticky rozdělují paravány, mezi nimiž jsou umístěny stoly s lavicemi. V levém zádveří vznikla nově malá prodejna suvenýrů podporujících povědomí o Masných krámech i Budějovickém Budvaru.

Vybavení interiéru se podřizuje historickému duchu stavby. Žulová dlažba chodníkového charakteru v kombinaci s masivními dubovými palubkami tento dojem podtrhuje i díky osvětlení. To kombinuje přirozené světlo z ulice a z vnitřních svítidel vyrobených z tradičních materiálů – černého kovu a patinované mědi.

Sepjetí s historií potrhuje také nábytkové vybavení z důsledně přírodních materiálů, tedy dubového masivu, přírodní kůže, černého matného kovu a patinové měďi, to všechno v kvalitním řemeslném a technickém provedení jednotlivých detailů.

Do historických Masných krámů pronikají i moderní technologické prvky v podobě plazmových obrazovek, zavěšeného projektoru s ozvučením v hlavní lodi i bezdrátová inkasní technologie číšníků.

Obnovené Masné krámy mají kapacitu 170 návštěvníků. (Ofic. text)

Otevírací doba:

Po- Čt: 10.30 - 23.00

Pá- So: 10.30 - 24.00

Ne: 10.30 - 21.00

V podniku se točí - Budějovický Budvar 12° - Budvar kroužkovaný 12° - Budvar Tmavý 12°.

Kategorie - Restaurace

george248
31. červenec 2011 | 12:15

Pokud nevypadáte jako německý, rakouský či jiný zahraniční turista , tak tam dle mé zkušenosti nedoporučuji chodit. Pokud Vám teda nevadí, že utratíte svoje peníze někde kde o Vás nestojí a dávají Vám to dost zřetelně najevo (doporučení pro obsluhu: ne vždy má český turista s baťůžkem na zádech hlouběji do kapsy než turista od nás na západ). Personál neochotný otrávený. Na dotaz u číšníka zda mají v restauraci volné místo pro pět lidí odpověděl značně arogantním tónem - "nevím hledejte". Všude dle mého názoru účelové rezervace. Až jsme našli volný stůl kde by se nás pět vešlo, najedli se, dali si dobré Budějovické pivko a konečně jsme se teda usadili. Přišla servírka a místo slov s úsměvem na tváři "pánové co si dáte" nám s nepřítomným výrazem sdělila, že má přijet zájezd tak je nucena na námi již obsazená místa dát rezervaci. Na dotaz kde nás místo toho teda usadí odvětila jak jinak než zase bez špetky zdvořilého přístupu k zákazníkovi "nevím, něco si najděte ve předu". Navštívili jsme s přáteli na našich každoročních pánských jízdách nejen po české republice za ty roky již mnoho restaurací kde se rádi vracíme a doporučujeme známým či obchodním partnerům, ale tato to určitě nebude.

Možná zamyšlení pro majitele?

EstherB.
8. červenec 2011 | 20:34

Prostředí a obsluha dobré, jídlo průměrné. Myslím, že pověst trochu převyšuje skutečnost.

milhausek72
10. září 2009 | 10:32

Codím sem často, hlavně na pivko. Ale i si k němu neubráním něco dát. Je to super hospoda a skvěle tam vaří.
Wellness pobyty - široký výběr víkendových pobytů se slevou


Pivní info