Restaurace Plzeň

Katalog pohostinských zařízení, klubů, restaurací a hospod. Možnost vyhledávání dle piva, druhu kuchyně, dle okresu, lokality nebo kraje. Možnost řazení dle hodnocení.
České hospody a restaurace


Registrace | Zapamatovat
Přidat podnikA B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Pilotní foto Modrá Hvězda
By: ambiente

Modrá Hvězda

473.6383III. cenová kategorie (do 20kč/pivo)
Hodnocení 3.64
Adresa:Náměstí T. G. M. 159 Restaurace III. cenová kategorie (do 20kč/pivo) platební karty letní zahrada ubytování cykloturistika regionální piva Tento podnik je doporučen! Popularity: 6
Co to je?
Dobřany - Dobřansko, 33441
Telefon:+420-377-973-770
WWW:http://www.modra-hvezda.cz
email:pivovar@modra-hvezda.cz


Hotel, minipivovar a restaurant Modrá Hvězda se nachází na náměstí v Dobřanech. Díky své výhodné lokaci na cyklostezce Praha - Plzeň - Regensburg se jedná o hojně navštěvovaný podnik. Jistě tomu také nahrává fakt, že Modrá Hvězda vaří své vlastní pivo. Restaurace nabízí pivovarské a staročeské speciality.

V podniku se točí - Gambrinus 10° - Modrá Hvězda 12° - Modrá Hvězda 10° - Modrá Hvězda 16° - Modrá Hvězda 17° - Modrá Hvězda 23° - Modrá Hvězda Tmavá 14°.

Kuchyně - česká a staročeská - mezinárodní.

Kategorie - Restaurace - Hostince.

paju
7. srpen 2016 | 10:21

jana84
11. říjen 2012 | 00:05

Návštěva v zimě 2012. Dobré jídlo, příjemná obsluha; bohužel u sousedního stolu silně kouřili, takže jsme návštěvu zkrátili, jak to jen šlo.

zappy
25. září 2011 | 21:14

Vždy jsme se zastavili, když jsme jeli na kolech, ale po dnešku již nikdy více. Chování personálu je fakt hrůza. Mraky špinavýho skla na baru, lidi co chtěj dávno zaplatit a když přijdete k baru, tak nic nedostanete, protože-"nejsme žádnej stánek, ale hospoda". Myslím,že tady o hosty nestojí.

Turbínka
13. srpen 2011 | 11:18

Po delší úvaze kam se vydat v okolí Plzně na oběd, vyhrála Modrá Hvězda díky svému vyhlášenému pivu, což je bohužel jediné co v restauraci za něco stojí. Po příchodu do lokálu, jsme se obsluhy na baru zeptali na místo naší rezervace, byli jsme však odbyti, jelikož rezervace měl na starosti kolega, na kterého jsme museli několik minut počkat. Zavedl nás do salónku, kde nám řekl ať si vybereme jakýkoliv stol. Bohužel na výběr bylo jen z obsazených nebo z čerstvě opuštěných stolů, kde se na ušmudlaných ubrusech válely relikty od předchozích návštěvníků. Usadili jsme se k jedinému přijatelnému stolu v rohu, kde na špinavém, dlouho nepraném ubruse našlo své místo k poslednímu odpočinku pár muších těl a několik hranolek od posledního návštěvníka. Vcelku rychle se nás ujal třetí kolega s otázkou co budeme pít, bohužel špatně se odpovídá, když jsme doposud neviděli nápojový lístek. Co se týká jídelního lístku, byl velmi nepřehledný, plný klasických českých šlicht a jen pár pomerně dobře vyhlížejících dobrot z hovězí svíčkové. Po chvilce jsme si objednali a za nedlouho na to nám byly doneseny nápoje. Pivní tácky jsme si museli sami vydolovat z pod květináče plastové hrůzy hyzdící stůl a coca ? cola se nejspíše dle Dobřanských zvyků podává teplá. Za 56 (!) minut po naší objednávce nám čtvrtý kolega přinesl objednané jídlo. Bohužel moje představa steaku na medium se značně liší od představ kuchaře, jelikož talíři vévodil steak done. A však musím uznat, že všichni čtyři jsme měli jídlo ve stejnou chvíli a teplé. Dezerty nám byly přineseny v celku rychle, jako káva ucházející Segafredo. Restaurace se snaží působit lepším dojmem, ale detaily někdy velmi podstatné trochu unikají. Bohužel jejich naprosto špičkové pivo to vyvážit nedokáže.

swell
20. červen 2011 | 13:22

Restaurace v letních měsících plná much, arogantní obsluha, jídlo slušné..

taklberry
13. březen 2011 | 21:33

Vyhlášená restaurace, zejména pro cyklisty skvěle dostupná i z blízké Plzně (ale pak ta cesta zpět... ;-). Místní pivo opravdu stojí za to. Jídlo podle toho, jak má kuchař náladu. Zahrádka je pěkná a veliká, ale občas tam odmítají obsluhovat, takže si pěkně pro každé pivko chodíte dovnitř (i pro jídlo a to už je vážně moc). Na tak vyhlášenou restauraci bych očekával obsluhu na úrovni (vyučenou, ne brigádnice), bohužel během cca 4 let, kdy podnik občas navštěvuji, jsem zlepšení nezaznamenal. Teď naposledy byl čísník "veselý", ale alespoň nás všechny bavil. Kdo pil moc rychle, dostal rovnou tupláka :-)

coco
17. květen 2010 | 14:15

Pivo jak z popelnice, hnus

Poldman
21. listopad 2009 | 23:47

Jako dobřaňák to mam kousek tak občas zajdu. Pivo je tam hodně dobrý hlavně mi šmakujou ty trošku silnější třeba ten 16° Dragoun. Po pár kouscích už jsem taky vždycky jako dragoun bez koně;) Jídlo už jsem si tam tak 5 let nedal prtože se vyměnil kuchař a už to nebylo dobrý. Ale teď už je tam nejspíš novej, tak asi zase někdy zajdu. Jediný co odrazuje je obsluha ta je nepříjemná.

Geret
12. říjen 2009 | 17:19

Výborná restaurace s výborným domácím pivem. Škoda, že je to trošku z ruky, rád bych se sem vracel častěji

Méďa Béďa
11. červen 2009 | 22:07

Místní pivo je naprosto vynikající... BTW nevšiml jsem si, zda opravdu točí Gambrihnus 10, ale pokud ano, tak to naprosto nechápu... Pokud snad jdu do takového podniku a chci si dát pivo, tak si dám místní a ne europatok, který dostanu nejméně ve 20 jiných hospodách v okruhu 10 km.

Kiss
11. červen 2009 | 16:55

K tomu snad ani není třeba dlouhého komentáře, jezdím jsem nejen na kole dnes již téměř pravidelně a musím uznat že až na obsluhu je to opravdu přepychový podnik.

gary
27. květen 2009 | 11:26

Před lety jsme tam zajeli na kole a to sem tedy koukal, pro cyklisty pěkně vybavené. Dali jsme jídlo, které bylo výborné, velká porce. Piva byla vynikající, hlavně mě docela chutnalo višňové:-), ale i ostatní piva měla šmak.

eMiLy.ThE.dRuNk
13. únor 2009 | 01:18

Dřív jsem tam chodila moc ráda, ale pak se to tam dost změnilo.... Jiná obsluha (hrozně protivná), a nejspíš jiný kuchař protože jídlo (dřív vynikající) pak nebylo vůbec dobrý.... Teď jsem tam tak 1, 5 roku nebyla.... takže nevim jestli se to tam změnilo k lepšímu?

Johnny
5. duben 2008 | 13:34

Vlakem co by kamenem dohodil a za cenu jednoho desetistupňového piva se z Plzně dostanete do tohoto velmi nevšedního podniku. Přestože o dvanáctce si myslím, že je průměrná a nezajímavá (S celkem nepříjemnou vůní), ze sedmnáctistupňového "Sekáče" jsem nadšený pokaždé, když ho přeliji přes chuťové buňky (Poprvé jsem málem spadl ze židle. :) Neuvěřitelně lahodné pivo, které je zároveň hořké a příjemně jemné. I polotmavý šestnáctistupňový "Dragoun" stojí za hřích - krásně krémový a rozplývá se na jazyku. Pivo je tak rozhodně předností Modré Hvězdy a důvodem, proč se sem často a rád vydávám na výlet. To se rozhodně nedá říct o jídle, kterému jsem na chuť nepřišel a nepomáhá mu ani fádní vzhled. Přesto i díky příjemnému prostředí a obsluze, hodnotím tenhle dobřanský pivovárek velmi velmi kladně.

Chico
27. listopad 2007 | 16:24

Do Hvězdy stojí zato zajít, jejich pivo je báječný a prostředí s pivovarskou výzdobou dodává ještě vetší chuť na Modráky. Vaří dobře, obsluha příjemná a z Plzně je to kousek, který za to stojí!

m@estro
23. září 2007 | 21:17

Také jsem projížděl na kole a dal jsem si výbornou 12°. Obsluha nesla další pivo a divila se, jaktože ještě nemáme dopito :D Kdo neochutná místní pivo, neví o co přichází.

gambrmen
22. září 2007 | 23:59

Pivo paráda, nejlip mi asi smakuje dvanactka. ceny piva primerene, 10° za 18,- 12° za 22,- vicestupnova samozrejme primerene drazsi. Ceny jidla uz tak lidove nejsou, ale zase mi chutnalo. G10° se uz nastesti asi netoci, tedy alespon vzadu venku na zahradce ne, kde se mimochodem pekne sedi. Modrá Hvězda od mě dostane 5hvězd:-)

Vasek
19. červen 2007 | 09:42

Super pivka, pěkné posezení venku i vevnitř, skvěle vařej :-)

Vohry
14. březen 2007 | 12:14

Vynikající kuchyně se spoustou specialit (celé prasátko a podobně) a hlavně místní pivo, které ocení každý pivní turista. Doporučuji sedmáctku, ale pozor docela dává:)

nasa
29. leden 2007 | 19:48

Take se musim pridat ke chvale jak jidla tak i mistnich piv. na kole je to pekna projizdka a zpatky do plzne to neni zas tak daleko.

take doporucuju okostovat mistni pivovici

Michal
25. prosinec 2006 | 17:47

Tak tohle je naprostá špička nejen co se týče jejich vlastního piva, ale i jídla. Měli sme tu ondráše a nemůžu si stěžovat. A když sem kolem jel na kole tak sem si skočil na jedno:-)

pavliCZECH
10. říjen 2006 | 01:58

Co dodat? Kdo by jí neznal, široký výběr vlastního piva, mimochodem velmi dobrého. Nedoporučuji aromatická piva, která také vyrábějí, ty mi tedy nechutnala...

Zunic
6. srpen 2006 | 11:33

Ochutnal jsem pivo Modrá Hvězda a byl jsem ohromen. Kam se hrabe Plzeň a další. Po dlouhé době jsem si pochutnal na pivu.

Chody
10. červenec 2006 | 10:10

Co napsat k prvnímu minipivovaru v Plzeňském kraji? Jen to nejlepší, pivo vynikající, snad jen by nemuseli točit i G10. Jídlo dobré. Už se těším na další návštěvu. - Aktuální postřeh z Modré Hvězdy.

ambiente
14. květen 2006 | 19:31

Výborná restaurace se skvělou kuchyní v cyklistickém dosahu od Plzně - cca 10km. Výborným jídlem i porcemi budete mile překvapeni, to vše pak lze spláchnout světlým kvasnicovým pivem Modrá Hvězda ze stejnojmenného pivovaru.
Wellness pobyty - široký výběr víkendových pobytů se slevou


Pivní info