Restaurace Plzeň

Katalog pohostinských zařízení, klubů, restaurací a hospod. Možnost vyhledávání dle piva, druhu kuchyně, dle okresu, lokality nebo kraje. Možnost řazení dle hodnocení.
České hospody a restaurace


Registrace | Zapamatovat
Přidat podnikA B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V Z

Pilotní foto Restaurace Na Ostrově
By: pilsbot

Restaurace Na Ostrově

00.0000I. cenová kategorie (od 26kč/pivo)
Adresa:Ostrovní 165 165 Restaurace I. cenová kategorie (od 26kč/pivo) Popularity: 2
Co to je?
Písek - Centrum, 39701
Telefon:+420-777-896-897
WWW:http://www.restauraceosttrov.cz
email:restauracenaostrove@email.cz


V padesátých letech 19. století ostrov zcela zpustl a město jednalo o jeho odprodeji s podskalským mlynářem. Majitelem ostrova se město stalo v roce 1876. Výletní restaurace byla otevřena 4. května 1890, její osudy jsou až místy dramatické. Mnoho nechybělo a zajímavá stavba z ostrova definitivně zmizela.

V osmdesátých letech objekt na ostrově vyhořel a začal rychle chátrat. Město muselo vyřešit otázku, co s ním. Jednou z variant bylo poškozenou stavbu z ostrova odstranit a vybudovat zde zcela nový objekt.

Jak připomněl bývalý starosta Písku Luboš Průša, město po dlouhé diskusi radních a dalších zastupitelů v roce 1992 ostrov pronajalo firmě Callistvood, která měla tehdy v majetku i například zámek Český Rudolec a s ním, stejně jako s píseckým ostrovem, velké plány.

Firma však stačila jen částečně opravit lávku a potom zkrachovala. S návrhem na nový objekt přišel známý písecký architekt, již zemřelý Vladimír Jestřab. Jeho návrh však nepřijala veřejnost ani odborníci. Objevil se i záměr jednoho píseckého podnikatele vybudovat na ostrově koncertní pódium a přírodní ohniště. Chtěl na to však městské peníze, ale zastupitelé nesouhlasili.

V roce 1994 předložil Luboš Průša zastupitelům zhruba 16 alternativ, jak by objekt na ostrově mohl vypadat. Opět se rozpoutala diskuse, zda budovu odstranit. Především zásluhou argumentů tehdejšího zastupitele Vratislava Vokurky, místostarosty Tomáše Franců a některých dalších zvítězil návrh na vybudování repliky původní stavby.

„Budova na ostrově je cenná i architektonicky. Konstrukce je tvořena hrázděným zdivem, což je kombinace dřevěné kostry a vezdívaných stěn a takových budov není v Písku mnoho, není-li ta na ostrově dokonce jediná. Navíc replika budovy, jak se podle mého soudu často nesprávně říká, tedy spíše kopie budovy původní, je stavebně i architektonicky zdařilým dílem a její záchrana byla příkladným počinem a základem pro navrácení života na městský ostrov,“ zdůraznil Tomáš Franců.

Obnovený objekt se pro veřejnost otevřel v polovině roku 1996. V roce 2002 restauraci i další zařízení zničila povoden. Obnova naštěstí netrvala dlouho a ostrov je opět cílem návštěv obyvatel města i turistů. Dnes je ostrov oázou zeleně sloužící jako místo zábavy, odpočinku a sportu nedaleko historického centra a je vybaveno minigolfem, dětským hřištěm, půjčovnou lodiček a šlapadel, wifi internetem zdarma, dětskými atrakcemi (seznam atrakci zde), restaurací s výbornou kuchyní a pivem a spolu venkovním i vnitřním posezením vytváří bezkonkurenčně nejkrásnější romantické místo ke strávení volného času jak s rodinou tak i se svými nejbližšími přáteli nebo partnery :)

V podniku se točí - Klostermann ptm. 13° - Plzeňský Prazdroj  - Sklepní 10° Nefiltrované.

Kuchyně - česká a staročeská - grilované speciality - mezinárodní - národní speciality.

Kategorie - Restaurace

K tomuto podniku nejsou žádné komentáře!
Wellness pobyty - široký výběr víkendových pobytů se slevou


Pivní info